Revizní technik spalinových cest
(revize nových komínů / i revize při připojení nového plynového kotle)


Kontrola a čištění spalinových cest pro všechny druhy paliv

Dřevo - Uhlí - Plyn - Kapalná paliva

 

Zde mapa mého dosahu, pokud nejste na mapě nevolejte.
Jsem hořičák a domorodci mají přednost.

 

-

.

.

.


24.3.2024

Nejvyšší správní soud ČR:
„Zákon o požární ochraně se aplikuje na revizi veškerých spalinových cest,
výslovně též na revizi spalinových cest pro spotřebiče na plynná paliva.“


Prvostupňovým rozhodnutím byl žalobce uznán vinným ze spáchání přestupku podle § 61 odst. 3 písm. b) zákona č. 455/1991 Sb., o živnostenském podnikání (dále jen „živnostenský zákon“). Přestupku se dopustil tím, že v době nejméně od 11. 4. 2019 do 9. 3. 2022 realizoval u zákazníků v rámci své podnikatelské činnosti, revize plynových zařízení i revize spalinových cest (komínů) a svou činnost takto i fakturoval .............

informace ze stránek Společenstva kominíků ČR


1.2.2024

Vážení zákazníci,

Ještě jednou vám tímto přeji v novém roce 2024 trochu toho zdraví a hlavně pevné nervy.

Dobře už bylo.  Uvidíme co ta  .aka z EU a naše vláda nám zas letos zakáže a nařídí.

Ti starší si zajisté vzpomenou na zaručené - pořiďte si přímotopy, pořiďte si plyn. Dnešní doba zas hlásá, pořiďte si tepelná čerpadla (protože aby jsme byli in, tak vám zakážem, dřevo, uhlí i plyn, říká to i Gréta a ta tomu rozumí).

V dnešní době kdy energie stoupají a stoupat budou (hlavně kvůli štědrým dotacím na TČ). Mnozí z vás (i ti co si TČ pořídily) uvažují že zas budou používat i kamna (alespoň do té doby než vrchnost vymyslí jak nám to kulantně zakázat). Proto apeluji na zdravý rozum a starejte se o své komíny.

Na www jsem objevil pár příkladů  kde se moc nepřemýšlelo, nebo to vzniklo od rádoby řemeslníků " jó paninko já mám zkušeností, já tomu přeci rozumím"

-


 15.11.2022

Plynařská vrchnost neuspěla u soudu s tvrzením, že vyhláška 34/2016 Sb.
je nezákonná a  nevztahuje se na spalinové cesty od plynových spotřebičů.6.4.2022

Vážení zákazníci, a už je zas všechno jinak !

Termín zákazu provozu starých kotlů na uhlí se posunul o dva roky, na 1. září 2024. Vláda tento týden (7.4.2022) schválila na návrh ministerstva životního prostředí, oznámila to na twitteru ministryně životního prostředí Anna Hubáčková (za KDU-ČSL). smile

To znamená že můžeme ještě dva roky používat kotle které nesplnují emisní třídu 3< a vyšší. Zkrátka ty staré dobré co ještě fungují a né ty ekologické šmejdy (názor kominíka co za rok vymete stovky komínu a může porovnávat stav komínů). Ano najdou se tací, co budou frflat. Ale ze zkušeností vím, že kde je problém (kouří , smrdí) je to z 90% problém obsluhy a né spotřebiče.


Vážení zákazníci,

v dnešní době kdy energie stoupají, uvažují mnozí zná s že zas budou používat kamna. Již mě volalo několik občanů z dotazem : "byla jsem v krámě poptat nová kamna a tam mě řekli že komín MUSÍ být vyvložkován" , jo to pravda ?
NENÍ TO PRAVDA. I u novostavby by mohl být (teoreticky) komín klasický zděný. Komín (spalinovou cestu) musíme VŽDY přispůsobit k danému spotřebiči (výška, průměr, materiál). Nedejte na prodavače v obchodě, i kdyby to byla speciálka. Jedině VÁŠ kominík který k vám chodí a zhodnotí stav komína, vám může říci co a jak.

Docela mě zaráží názor některých zákazníků, když jim po prohlídce komína řeknu že by bylo nejlepší ( finančně i technicky) postavit komín nový. NO TO TEDY NE, to by bylo bordela. Ale když se jich zeptám jak to budou řešit až se bude dělat třeba nová elektrika, či voda v koupeně, tak to se nějak prý vydrží. Tak nevím.
Berte to tak že vetšina komínů je stará jak barák, kolikrát se již za tu dobu měnily u baráku okna, voda, odpady, střecha atd. Ale komín ten ještě přeci vydrží. smile

Vážení zákazníci,

Při pořizování nového spotřebiče máme v dnešní době VELKÝ problém. A to EKOLOGIE. Díky tomuto zaklínadlu se výrobci dobrovolně i nedobrovolně předhání aby výrobky byly ECO.
Co to znamená ? Vyšší účinnost = nižší teplota spalin. Ale už na základní škole nás učili že kouř stoupá jenom když je teplý.

Dle předpisů musí být před uvedením do provozu nového spotřebiče provedena výchozí revize.smile Nedílnou součástí této revize je i výpočet spalinové cesty. Pokud nevyjde, NESMÍ být komín (spotřebič) uveden do provozu.

Dejte na toto pozor hlavně na novostavbě, pan projektant vám tam namaluje co budete chtít (že vám to pak revizák až to všechno doděláte nepovolí, není již jeho starost).

 


Vážení zákazníci,

Dnes mi volal zájemce o provedení výchozí revize spalinových cest. Domluvili jsme se na vhodném termínu a rozhovor ukončili. Po několika hodinách mi volal znova, že má informaci od jistého "řemeslníka" z Hořic, že NEMÁM platné oprávnění na výkon těchto revizí. Tímto vás chci ujistit, že platné osvědčení MÁM.
Kopii osvědčení najdete v rubrice doklady, nebo si to můžete sami ověřit na stránkách Hasičského záchranného sboru České republiky. Po vložení mého jména vám vyskočí mé evidenční číslo.

Určitě mě nenajdete na stránkách společenstva kominíků ČR. Zde jsou uvedeny pouze členové tohoto sdružení. (Členství není poviné)
Hasiči mají v evidenci všechny revizáky z celé ČR.


Vážení zákazníci,

V posledních dnech mě oslovilo několik mých zákazníků s dotazem :

Zazvonil u mě muž, který se představil jako kominík a dotazoval se zda vím, že nově podle zákona xy a článku xy, je každý majitel komína povinen mít doklad o prohlídce komína kamerou a je povinnost mít uzavřenou smlouvu s kominíkem o pravidelném čištění a kontrole.

TÍMTO UPOZORŇUJI MÉ ZÁKAZNÍKY, ŽE

NIC TAKOVÉHO NENÍ A ANI NEBYLO !ČLÁNEK - NOVOSTAVBA
problematika komínů při výstavbě


ČLÁNEK - ODOLNOST KOMÍNŮ
problematika komínů při výměně spotřebičů na tuhá paliva


ČLÁNEK - REVIZE
revize, proč, kdy a jak


ČLÁNEK - PÁR ŘÁDKŮ
názor na chování lidí a řemeslníků


ČLÁNEK - ZÁKONY A NAŘÍZENÍ
platné předpisy
Kontrola a čištění spalinových cest

Dřevo - Uhlí - Plyn - Kapalná paliv


Proč jsou tyto kontroly důležité?

Kontroly jsou důležité z hlediska ochrany bezpečnosti a zdraví občanů. V poslední době narůstá počet případů otrav oxidem uhelnatým, které jsou způsobeny hlavně u spotřebičů na plyn (atmosferický kotel), kde se v rámci zateplení budov a po výměně nových izolačních oken často zapomíná na přívod vzduchu k samotnému spotřebiči.
Kondenzační plynové kotle jsou mnohem bezpečnější, ale i u nich se MUSÍ pravidelně kontrolovat spalinová cesta.
Dále se jedná o požární bezpečnost, hlavně u spotřebičů na pevná paliva, kde nejsou mnohdy dodržovány základní pravidla bezpečnosti. Tyto závady nemusí být pro laika na první pohled patrné.

Hasiči můžou uložit pokutu bylo-li zjištěno, že případný požár byl zapříčiněn nedodržením výše uvedených povinností. Stejně tak pojišťovna může v obdobném případě odmítnout poskytnout pojistné plnění.

Co se kontroluje při kontrole spalinové cesty?

Kontroluje se spalinová cesta po celé její délce. Od hrdla spotřebiče přes kouřovod, průchody půdou až po vyústění nad střechou.
Kontrolují se všechny otvory (dvířka) na spalinové cestě. Důležitá je i kontrola vybíracích dvířek, která bývají často nepřístupná. A také trvalý a bezpečný přístup čištění ! V případě problému či pořáru hodně důležitá věc.

Kdo může tyto kontroly vykonávat?

Kontroly spalinových cest může vykonávat pouze odborně způsobilá osoba, tj. osoba s živnostenským oprávněním v oboru kominictví, nikoliv samostatně zaměstnanec s vizitkou že pracuje pro někoho.
Upřesnění, kontrolovat a čistit může, ale jím vystavená zpráva je neplatná.
Dejte si také pozor na firmy (osoby), které neznáte a které pouze vypíší "Zprávu" a v podstatě nic nezkontrolují - jde o vaše zdraví a majetek. NEJLEPŠÍ JE MÍT SVÉHO KOMINÍKA, který již zná váš komín a na kterého se můžete kdykoliv v případě potřeby obrátit.

Nikdy nepodepisujte smlouvy o pravidelné kontrole !! Vždy záleží přeci na vás s kým jste spojeni a koho do domu pustíte.

Výsledkem kontroly je vystavení Zprávy o provedení kontroly a čištění. Tento doklad je mimo jiné důležitým dokladem pro pojišťovny a hasiče v případě požáru, havárie atd.


Jak si můžete objednat kontrolu spalinové cesty?

Zavolejte nebo napište na email.
Poradím i s řešením případných problémů.
Provedu u Vás kontrolu včetně vyčištění a pokud bude vše v pořádku,
vystavím Zprávu o kontrole a čištění spalinové cesty.


tel: 777 304 652

@ : kominik@50801.cz

 

OMLOUVÁM SE POKUD NÁHODOU NEBUDU K ZASTIŽENÍ NA TELEFONU ( sekretářku prozatím nemám )smile


POKUD PŘESTO MÁTE O MÉ SLUŽBY ZÁJEM, VYPLŇTE PROSÍM
TENTO FORMULÁŘ, JÁ SE VÁM OZVU.