„Muž si opatřil padělané vysvědčení o závěrečné zkoušce a výuční list v oboru kominík, ač si byl vědom, že uvedenou školu neabsolvoval, závěrečnou zkoušku nevykonal a daný obor tedy neukončil,“ uvedla lounská policejní mluvčí Jaromíra Střelcová.

Na padělané dokumenty pak získal v březnu 2013 živnostenský list a začal v oboru podnikat.

„Přijímal objednávky, vydával účetní doklady, podával daňová přiznání, nabízel služby a vyvíjel další činnosti, vždy s úmyslem získat pro sebe neoprávněný prospěch,“ dodala mluvčí.

Hledají poškozené

Policisté vědí zatím o zhruba třech stovkách zákazníků z Lounska i okolních okresů. „Na základě padělaného dokladu vybral od 170 lidí zálohy na provedení odborných kominických prací, které nikdy neprovedl a peníze nevrátil. Způsobená škoda, kterou dosud napáchal, činí 610 tisíc korun,“ upřesnila Střelcová.

Kriminalisté obvinili falešného kominíka z podvodu, padělání a pozměnění veřejné listiny a neoprávněného podnikání. Hrozí mu až osmileté vězení.

„Žádáme případné další podvedené, kterým byla tímto podvodným jednáním způsobena újma, ať se přihlásí na telefon 974 437 343 nebo na bezplatnou linku 158 či na kteroukoli služebnu policie,“ vyzvala mluvčí veřejnost k spolupráci.